دکتر بهنام دانش پژوه

متخصص جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات

تمرینات ورزشی گردن

نوشته شده در تاریخ
روی صندلی یا جای راحتی بنشینید.به طوری که پشت شما صاف وپاها روی زمین قرار گیرند.سر را به سمت چپ خم کنید و آهسته به پشت وسپس به سمت شانه راست، به صورت هلالی بچرخانید.این حرکت را آهسته انجام دهید که باعث سرگیجه نگردد. این تمرین را ده بار تکرار کنید. سپس این حرکت را در جهت معکوس انجام دهید.

روی صندلی یا جای راحتی بنشینید.به طوری که پشت شما صاف وپاها روی زمین قرار گیرند.سر خود را به آرامی تا حد امکان و یا تا ایجاد درد به طرف راست بچرخانید.سر را سه ثانیه در این حالت نگه دارید.این حرکت را پنج بار تکرار کنید.سپس همین حرکت را به سمت چپ نیز تکرار کنید.

این حرکت را میتوانید نشسته و یا ایستاده انجام دهید.توصیه میشود در ابتدا این حرکت را جلوی آینه انجام دهید.در این حرکت سر و گردن باید صاف باشند.دست چپ را کنار سر قرار دهید و همینطور که با سر به سمت چپ فشار میاورید با دست چپ مقاومت کنید،به طوری که سر و گردن خم نشوند.پنج ثانیه نگه دارید.این حرکت را با دست راست و نیز با پیشانی انجام دهید.  

سر را به آرامی با یک دست به یک سمت خم کنیدو ده ثانیه نگه دارید.زیاد به سر فشار نیاورید.این تمرین با دست دیگر نیز تکرار شود.

دست را روی صورت (نه چانه) گذاشته و آهسته سر را به یک سمت بچرخانید.سه ثانیه نگه دارید.با سمت دیگر نیز تکرار کنید.

روی زمین دراز کشیده و زانوها را خم کنید،به طوری که کف پاها روی زمین قرار بگیرند.حوله ای را لوله کرده زیر گردن قرار دهید.به طوری که پشت سر به آرامی روی زمین قرار بگیرد.در این حالت ده دقیقه دراز بکشید.  

شانه ها را تا حد امکان به طرف گوش ها آورده و سه ثانیه نگه دارید.سپس در همین حالت شانه ها را به پشت،پایین و جلو بیاورید.در هر حالت سه ثانیه نگه دارید.این تمرین را پنج بار تکرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیازمند مشاوره و پذیرش هستید ؟

تماس با ما